PL EN
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii

Misja Gospodarcza do Gruzji – Batumi i Tbilisi

Misja Gospodarcza do Gruzji – Batumi i Tbilisi

Szanowni Państwo,

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, Enterprise Europe Network wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. oraz Polsko-Gruzińską Izbą Przemysłowo-Handlową organizuje w dniach od 3 do 7 kwietnia b.r. wizytę gospodarczą do Gruzji.

 

Tegoroczna misja gospodarcza będzie drugą oficjalną wizytą przedstawicieli naszego regionu w Gruzji. Poprzednia, w maju 2017 roku, pozwoliła nawiązać współpracę w zakresie nauki i kultury, poznać wzajemne oczekiwania i możliwości w zakresie współpracy gospodarczej oraz wymiany handlowej, a także podpisać stosowne umowy z władzami regionu Adżaria oraz nawiązać kontakty pomiędzy dolnośląskimi i gruzińskimi firmami (przykładem może być obecność firmy kosmetycznej Organique w Batumi i Tbilisi).

 

Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem i polscy przedsiębiorcy mają obecnie dużą szansę wejść efektywnie na ten rynek. Kraj jest liderem reform gospodarczych wśród krajów postsowieckich, co zdecydowanie ułatwia prowadzenie tam biznesu. System regulacyjny oferuje korzystne warunki prowadzenia firmy, co potwierdza corocznie wysokie 9 miejsce w raporcie Doing business 2018. Zdecydowane reformy pozwoliły na praktycznie całkowite wyeliminowanie drobnej korupcji.

 

Polska na razie w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku - wysyłamy zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów, głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemię gospodarczą, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso. Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Bliskiego Wschodu (Iran, Arabia Saudyjska).

 

Termin misji: 3-7 kwietnia 2018

Miejsce: Batumi-Tbilisi (Gruzja)

Organizatorzy:

  • Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, Enterprise Europe Network
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego,
  • Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o.
  • Polsko-Gruzińska Izba Przemysłowo-Handlowa


Program Ramowy i Warunki Uczestnictwa >>


Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 marca 2018, liczba uczestników jest ograniczona.

Zgłoszenie uczestnictwa w misji odbywa się poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego pocztą elektroniczną na adres DAWG: coie@dawg.pl lub anna.bardakova@dawg.pl w terminie do: 8 marca 2018 ( w tytule misja Gruzja).

Pobierz formularz >>


Więcej informacji:
Agnieszka Turyńska
tel. 71 320 41 87
a.turynska@wctt.pl